FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

 

 

Jakie kolory płytek i cegły posiadacie w sprzedaży?

Ponieważ płytki i cegłę wypalamy z gliny bez dodatku barwników, to w sprzedaży posiadamy wyłącznie produkty w naturalnym ceglanym kolorze. W związku z tym niestety nie oferujemy płytek w kolorze białym, czarnym, szarym itd. Warto jednak zaznaczyć, że kolorystyka naszych produktów nie jest jednolita. Wynika to z faktu, że kolor cegły w pewnym stopniu zależy od temperatury, w jakiej została wypalona. Płytki wypalamy w tradycyjnym piecu, w którym występuje znaczne zróżnicowanie temperatur. Cegły znajdujące się bliżej paleniska mają ciemniejszy kolor od tych znajdujących się dalej. Takie delikatne zróżnicowanie kolorów to jeden z atutów naszych produktów. Dzięki niemu ściana z cegły wygląda naturalnie i nabiera głębi. Jest to efekt, którego nie da się uzyskać w przypadku cegły produkowanej na masową skalę. Oczywiście na życzenie Klienta możemy przebrać cegłę i dostarczyć ciemniejsze lub jaśniejsze odcienie, choć najlepszy efekt daje przemieszanie cegieł, dzięki czemu uzyskujemy jedyną w swoim rodzaju ceglaną mozaikę. Poniżej zamieszczamy zdjęcie płytek ilustrujące naturalne różnice w odcieniach. Zdjęcie przedstawia płytki gładkie, ale podobne różnice występują również w przypadku pozostałych produktów, ponieważ wszystkie wypalane są z tej samej gliny i w tym samym piecu.

Naturalne zróżnicowanie kolorystyki płytek ceglanych

 

 

 

 

 

 

 

Czy płytki z cegły można przyklejać na płyty gipsowo-kartonowe?

Tak, ogólnie nie ma przeciwwskazań i jest to rozwiązanie, które z powodzeniem stosuje wielu Klientów, jednakże ostateczna ocena należy do wykonawcy.

 

Czy płytki z ciętej cegły można malować?

Tak. Poniżej nasze płytki w projekcie autorstwa pani Beaty Ignasiak-Wasik.

 

Czy możecie polecić wykonawców/architektów wnętrz mających doświadczenie w pracy z cegłą i płytkami z ciętej cegły?

Ponieważ dość często Państwo o to pytają, postanowiliśmy zamieszczać poniżej namiary na fachowców polecanych przez naszych Klientów. Zapraszamy osoby, które zakupiły u nas cegłę (lub płytki) do dzielenia się doświadczeniami i przekazywania informacji o godnych rekomendacji fachowcach - najlepiej ze zdjęciami dowodzącymi ich umiejętności :) Będziemy starać się regularnie aktualizować poniższą listę:

  • Pan Radek - świadczy usługi na terenie Warszawy oraz okolic i jak informuje jeden z zadowolonych Klientów dobrze zna się na kładzeniu płytek z cegły i kamieniarstwie tel. 511637989.
  • Pan Tomasz - bardzo polecany przez innego naszego Klienta, świadczy usługi w okolicach Łańcuta, tel. 793327252.

Czy do układania płytek z cegły koniecznie trzeba zatrudnić fachowców, czy amator też sobie z tym poradzi?

Jak najbardziej można ułożyć płytki samemu – najważniejsza jest staranność i nieco zdolności manualnych. Na dowód umieszczamy zdjęcia z remontu przeprowadzonego przez naszego Klienta - pana Pawła. Jednocześnie dziękujemy za podesłanie zdjęć :)

Przygotowanie ściany

 

Linie naniesione na ścianę pomagają równo ułożyć płytki.

 

 

Czworonożny inspektor - czyli główny element decydujący o sukcesie remontu :)

No i efekt końcowy:

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.