Czy impregnować płytki i ewentualnie czym?

Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się ściana z ceglanych płytek i na działanie jakich czynników może być narażona. W przypadku zastosowań zewnętrznych zdecydowanie doradzamy impregnat. Gdy płytki (lub cegły) kładzione są wewnątrz pomieszczeń można się obyć bez impregnatu, choć wielu Klientów decyduje się na zastosowanie jakiegoś środka. Na rynku dostępne są impregnaty do cegieł o różnym działaniu - mogą mieć właściwości wodoszczelne, przeciwdziałać wnikaniu wody, przeciwdziałać wnikaniu oleju, być odporne na plamy, chronić przed graffiti, być kwasoodporne, chronić przed ścieraniem oraz uwydatniać kolory.

Np. gdy płytki z cegły są kładzione w kuchni warto poszukać impregnatu przeciw wnikaniu wody i oleju oraz zapewniającego większą odporność na plamy. Gdy płytki mają być kładzione w łazience, szukamy czegoś o właściwościach wodoszczelnych i zapobiegających wchłanianiu wody. Gdy robimy podłogę z cegły, dobrze zastosować środek chroniący przed ścieraniem.

Gdy chcemy, aby ceglane płytki miały bardziej nasyconą barwę, szukamy impregnatu uwydatniającego kolory. A kiedy chcemy, aby kolor pozostał taki, jaki jest, zwracamy uwagę, aby dobrać impregnat bez właściwości zmieniających kolor (żeby np. z jaśniejszych płytek nie zrobiła nam się wiśnia :) Wiele osób ceni sobie to, że ścianka z cegły, ceglanych płytek lub nawet niewypalonej gliny w naturalny sposób pomaga w regulowaniu poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Gdy najbardziej zależy nam właśnie na takich właściwościach, być może lepiej nie stosować impregnatów. Tyle jeśli chodzi o teorię... Ponieważ często padają pytania o konkretne nazwy impregnatów, postanowiliśmy pytać Klientów, którzy od nas zakupili płytki, o to, jakiego środka użyli i wykorzystać ich doświadczenia. Opinie będziemy dodawać poniżej. Bardzo prosimy pamiętać, że ze względu na różne zastosowania i upodobania, to co sprawdziło się u jednej osoby, może nie sprawdzić się u innej. Pan Dariusz, który ma ściankę z cegły w pokoju, użył środka Fasada Pro i pisze o nim tak: "Polecam gorąco, jest dobry ,tani i bardzo skuteczny. Można go kupić w sklepie Castorama". Pan Piotr, który ma płytki w kuchni, pisze: "Zastosowałem impregnat delfin prod. Atlas – impregnacja w dwóch warstwach (można przed impregnacją położyć na płytki bazową warstwę unigruntu). Płytka po impregnacji nabiera bardziej soczystej barwy. Dodatkowo przewiduję jeszcze jedną warstwę impregnatem wyższej klasy typu Stone czy kamień+".

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.